Helivideo na Transatlatyk Festival 2015

Posted on lip 16, 2015

logo2015display_014_Waldemar_Stra_y_ski

Miło nam poinformować, że Helivideo współrealizuje warsztaty pt: „Drony w produkcji filmowej”, w których wieloletni operator i twórca marki Helivideo Waldemar Strażyński przybliży szczegóły praktycznego zastosowania bezzałogowców w twórczości filmowej.

źródło: Transatlantyk Festival

Drony w produkcji filmowej
Bezzałogowe statki powietrze (ang. unmanned aerial vehicle, UAV) tzw. drony to nowość, która szturmem wdziera się na polski rynek. Od wsparcia dla policji, przez dostarczanie przesyłek i zaganianie bydła aż po kręcenie hoolywoodzkich produkcji – możliwości zastosowania dronów przybywa wraz z ich popularnością. Co więcej, Polska staje się powoli jednym z czołowych producentów „bezzałogówców”.
W ramach części edukacyjnej festiwalu przygotowaliśmy wyjątkowy warsztat na temat wykorzystania dronów w produkcji filmowej. Do współpracy zaprosiliśmy ich dystrybutora – firmę AeroMind (Justyna Siekierczak i Karol Nowak) z Poznania oraz operatora Waldemara Strażyńskiego. Na przykładzie wykorzystywanych przez siebie maszyn przedstawią genezę zastosowania dronów w produkcji filmowej oraz opowiedzą o przydatności tego narzędzia w pracy operatora i jego możliwościach. Ponadtoporuszone będą zagadnienia prawne związane z pozwoleniami na loty oraz kwestia licencji pilota.
Pokaz składać się będzie z części teoretycznej oraz z części praktycznej realizowanej w przestrzeni CK Zamek i poza nią.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.